V USA vítězí demokraté své smrti navzdory

Obyvatelé 32. volebního obvodu v americkém státě Pensylvánie v úterý vybrali jako svého zástupce do státního zákonodárného shromáždění demokrata Anthonyho DeLucu, který ale minulý měsíc zemřel, což je již druhý takto zvolený zesnulý demokrat.

V Pennsylvánii si demokratický kongresman Anthony DeLuca udržel křeslo ve Sněmovně reprezentantů, přestože před měsícem zemřel.

Podobná situace nastala i v Tennessee. V jednom z okresů vyhrála volby 93letá demokratka Barbara Cooperová, která zemřela 25. října.

Podle světových médií je důvodem, proč jsou kandidáti voleni i posmrtně, nízká informovanost lidí o aktuálních událostech, například o tom, zda je kandidát naživu, nebo ne. Podle jiných se situace opakuje, protože lidé jednoduše volí jméno, které je jim nejznámější.

Zesnulého DeLucu však volilo 85% voličů, což trochu onu teorii nabourává, jelikož si lze jen těžko představit, že tu máme lídra tohoto formátu, o kterého se vlastně vůbec nikdo nezajímá, nic o něm neví a to v době všudypřítomného internetu.

CENZURA Donald Trump Drahé energie Elon Musk Energetická krize EU Francie GREEN DEAL ideologie imigrace Joe Biden Korupce LGBT Maďarsko Multikulturalismus Názor Německo Petr Fiala Politika Prezidentské volby 2023 pětikoalice Slovensko Twitter Ukrajina USA Velká Británie Vláda ČR Volby do Kongresu 2022 Válka na Ukrajině Čína

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *