Francouzský prezident Macron vypil pivo na ex, Zelení ho za to viní z toxické maskulinity

Francouzský prezident Emmanuel Macron se dostal pod palbu kritiky za to, že v šatně ragbyového klubu v Toulouse vypil během 17 vteřin láhev piva. Kritici jej viní z „toxické maskulinity“ a nezodpovědnosti v otázce boje proti alkoholismu.

Podle britského listu The Independent Macron sledoval na pařížském stadionu Stade de France finálový zápas mezi celky Toulouse a La Rochelle z VIP tribuny. Po utkání zašel mezi hráče vítězného týmu, kde přijal jejich výzvu, aby „na ex“ vypil láhev piva Corona, a povzbudil tak ragbisty i jejich trenérský tým.

Mnozí měli vytažené mobilní telefony a Macronovu exhibici s neskrývaným nadšením zaznamenávali. Na závěr prezident hrdě bouchl lahví o pult.

Macronův kousek ale tvrdě narazil na kritiku opozičních politiků. „Toxická maskulinita v politickém vedení na jednom obrázku,“ napsala na Twitteru poslankyně za Stranu zelených Sandrine Rousseauová.

Bernard Basset z neziskové organizace Association Addictions France podle televize BFM TV uvedl, že Macron jako hlava státu má odpovědnost a musí jít příkladem, pokud jde o zdravý životní styl. „Je to nevhodné. Můžete to udělat, ale ne před kamerami,“ připojil se ke kritice lékař a specialista na závislosti William Lowenstein.

Šéfa Elysejského paláce se naopak zastal poslanec jeho vlastní strany Renaissance (Znovuzrození) Jean-Rene Cazeneuve s tím, že prezident si jen užíval radost s hráči vítězného týmu. „Prezident, který sdílí radost s 23 hráči a podílí se na jejich tradicích. To je vše,“ uvedl Cazeneuve.

CENZURA Donald Trump Drahé energie Ekonomika Elon Musk Energetická krize EU EU parlament finance Francie Generál Pavel GREEN DEAL ideologie imigrace Islám Jana Marková Joe Biden Komentář Korupce LGBT Maďarsko migranti Ministerstvo vnitra Multikulturalismus Názor Německo ODS Petr Fiala Politika Polsko Prezidentské volby 2023 pětikoalice Rusko Slovensko Twitter Ukrajina USA Velká Británie Vláda ČR Volby do Kongresu 2022 Válka na Ukrajině Vít Rakušan Zdražování ČEZ Čína

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *