Názor: Poslanecká Sněmovna vystěhuje Ukrajinky s dětmi z Harrachova, aby si mohli poslanci zalyžovat

Poslanecká sněmovna odmítla prodloužit pobyt Ukrajincům ve svém rekreačním zařízení v Harrachově. Objekt má znovu sloužit zákonodárcům, jejich rodinám a zaměstnancům Sněmovny. Uprchlíci se mají do konce roku přestěhovat do zařízení v Lipnici nad Sázavou. Jenže tam pro ně nejsou pracovní příležitosti ani možnost vzdělávat děti.

Uprchlíci do Harrachova přišli v březnu a za tu dobu si zde sehnali podle svých slov práci ve službách, a děti si zvykly ve školách a školkách. Celkem jich tu je nyní asi dvacet, a to převážně právě žen s dětmi. Včera jim bez předchozího varování přišlo z parlamentního emailu upozornění, že se mají vystěhovat. A to buď do zmiňované Lipnice, a nebo si sami najít bydlení, kde chtějí.

To, proč jsou teď před zimní sezonou uprchlíci poslancům na obtíž, vysvětlil vedoucí kanceláře Poslanecké sněmovny Martin Plíšek. „To zařízení samozřejmě budou moci využívat nejenom poslanci, ale i zaměstnanci Poslanecké sněmovny k relaxačním a rekreačním účelům. Samozřejmě jako kancléř Sněmovny musím taky myslet na využití volného časů svých zaměstnanců a chci, aby i zaměstnanci měli možnost využívat tento benefit.“

Já tu nyní nechci hodnotit zda, kolika, a za jakých podmínek bychom měli uprchlíkům ubytování a další služby poskytovat. Ale nemohu za žádných okolností přejít to, jak neskutečně namyšleně a pokrytecky se naši sněmovní a vládní činitelé chovají. Po nás, občanech České republiky, kteří je platí, chtějí, abychom se uskromnili, abychom přestali topit, vodu ohřívali na hranici hygienicky bezpečných hodnot, nosili svetry, aby naše děti měly ve školách chladno, abychom si odříkali vše, co jsme dosud považovali za běžný standart, protože přece na dveře nám klepe válka.

Předsedkyně Sněmovny hodlá posílat chudým poslanecké zbytky přes potravinové banky, na tričko si v kanceláři navléká demonstrativně svetr, ministryně obrany nám v plně rozsvícené kanceláři ukazuje jaký pěkný má v kabelce tank, prominentní členové ODS si létají vládním speciálem na „vyjednávání“ do teplých krajin jako součást delegace, ač s ní prakticky nemají nic společného, a ve svých profilech se podivují nad tím, proč to lidem vadí, když „ještě neumírají hlady“. Žádají o solidaritu a pochopení, žádají abyste pili vodu z louže a sami pijí nejlepší víno plnými doušky.

Tento případ, který náhodně vyšel na světlo, nicméně přesně ilustruje to, jakými nadlidmi se cítí být. Jak elitářsky a zcela v rozporu s morálními zásadami, které opakují do všech možným i nemožných médií, jednají. Mysleme na to. Kdykoliv nám budou „mazat med“ kolem pusy jak chápou, soucítí, nenechají padnout, jak se musíme uskromnit, abychom se dokázali postarat o uprchlíky před válkou. Když vám přijdou likvidační zálohy na energie, když nebudete mít za co natankovat, když to položí vaši firmu a když vám vaši rodiče budou se slzami v očích říkat, že už nemají ani na léky, a že ztrácí smysl žít. Já za sebe na to teda nezapomenu a téhle vládě nevěřím už vůbec nic.

CENZURA Donald Trump Drahé energie Ekonomika Elon Musk Energetická krize EU EU parlament finance Francie Generál Pavel GREEN DEAL ideologie imigrace Islám Jana Marková Joe Biden Komentář Korupce LGBT Maďarsko migranti Ministerstvo vnitra Multikulturalismus Názor Německo ODS Petr Fiala Politika Polsko Prezidentské volby 2023 pětikoalice Rusko Slovensko Twitter Ukrajina USA Velká Británie Vláda ČR Volby do Kongresu 2022 Válka na Ukrajině Vít Rakušan Zdražování ČEZ Čína

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *