Identitární krize na britských školách. Děti už se cítí i jako kočky, koně nebo dinosauři. Proč? Protože mohou

Genderovým rozvolněním identitární revoluce v britských školách zřejmě neskončila. Školáci začínají nacházet sami sebe už i ve zvířecí říši a mnohem dál. S posvěcením škol se identifikují jako kočky, dinosauři, koně nebo třeba vesmírné objekty. Upozornil na to v úterý deník Telegraph.

Situace zašla tak daleko, že musela vláda Spojeného království vydat směrnici, kterou ředitelům britských škol zakazuje přistupovat k žákům jako ke kočkám, měsícům Jupiteru nebo vyhynulým predátorům.

Expertní tým na Downing Street se tématem zabýval kvůli případu učitelky ze státní střední školy ve Východním Sussexu. Ta označila za ohavné nazývat studentku dívkou, když se sama chápe spíš jako kočka.

„Rozrušoval spolužačku tím, že jí tvrdil, že je dívkou nikoliv kočkou,“ konstatovala prý pedagožka.

Proč myslíte, že máme homofobii

Když žáci namítli, že ve skutečnosti mohou být lidé jen lidmi a to buď jednoho, nebo druhého pohlaví (ve smyslu anglického gender, které označuje sociální pohlaví), otázala se jich učitelka „proč si myslí, že máme v tomhle světě tolik problémů s homofobií“.

Pedagožka měla obavy, že by to mohlo studentce způsobit psychickou újmu. Teď ale hrozí oplétačky jí samotné, protože v obavách o pohodlí jednotlivce upozadila dle úřadů zdárnou výchovu většiny ostatních.

„Učitelé by neměli předkládat obecně schvalovaný koncept (progresivistický pohled na vlastní identitu dětí pozn. red.) jako fakt. Musejí dbát na ochranu dětí,“ cituje Telegraph zdroj blízký britské ministryni školství Gillian Keeganové. Ta prý nařídila věc prošetřit.

Krmení trhaným masem

Škola ve východním Sussexu ale není jediná, která u dětí podporuje identitární vrtochy. Telegraph zaznamenal případy, kdy asistenti učitelů v jiných školách děti, jež se identifikují jako dinosauři, krmí natrhaným masem. Další se procházejí jako koně, jeden ze studentů se identifikoval jako měsíc (nosil plášť a trval na tom, že je obecný měsíc, nikoliv Měsíc, a umí sesílat na lidi kletby).

Mluvčí britského premiéra Rishiho Sunaka připustil, že v některých případech to ve školách mohlo zajít příliš daleko. „Je důležité ujistit rodiče a opatrovníky dětí, že ve škole nebudou ovlivňovány osobními postoji učitelů. Pokud k tomu dojde, bude to špatně a ředitelé zasáhnou,“ řekl.

Bývalý britský ministr školství Nadhim Zahawi je toho názoru, že to nestačí. Žádá, aby školy přestaly tolerovat i svobodu v užívání gramaticky nesprávných zájmen, které mají vyjadřovat netradiční pohlavní identitu.

„Všem je jasné, že školy musejí zastavit šíření tohoto škodlivého nesmyslu. Vláda by měla školám dát jasně najevo, že budou podporovány v tom, aby se postavily stále fraškovitějším příkladům, které brání výuce našich dětí a jejich přípravě na skutečný svět. Měli bychom nechat děti být dětmi,“ míní.

CENZURA Donald Trump Drahé energie Ekonomika Elon Musk Energetická krize EU EU parlament finance Francie Generál Pavel GREEN DEAL ideologie imigrace Islám Jana Marková Joe Biden Komentář Korupce LGBT Maďarsko migranti Ministerstvo vnitra Multikulturalismus Názor Německo ODS Petr Fiala Politika Polsko Prezidentské volby 2023 pětikoalice Rusko Slovensko Twitter Ukrajina USA Velká Británie Vláda ČR Volby do Kongresu 2022 Válka na Ukrajině Vít Rakušan Zdražování ČEZ Čína

Zdroj: Novinky.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *