Zelenskyj i přes důkazy dál trvá na tom, že raketa, která dopadla na polské území, byla ruská

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj naléhá na ukrajinskou účast na vyšetřování incidentu v Polsku. Je nadále přesvědčen, že to byla ruská, a ne ukrajinská raketa, která dopadla na polské území u usmrtila dva lidi.

„Nepochybuji o tom, že to nebyla naše raketa nebo náš raketový útok,“ prohlásil Zelenskyj v telefonickém rozhovoru s novináři.

„Jsem si jist, že bychom měli být u vyšetřovaní a podílet se na něm. Chci, abychom byli spravedliví. Pokud by se ukázalo, že to bylo použití naší protivzdušné obrany, pak chci důkazy. Za prvé vyšetřování, přístup a data, která máte,“ dodal.

Prezident podle svých slov obdržel zprávy od velení ukrajinské armády a letectva a nemůže jim než věřit.

Je přesvědčen, že by Ukrajině měl být povolen vstup na místo havárie, což se dosud nestalo. „Nemůžeme říci konečné závěry? Máme právo být ve vyšetřovacím týmu? Samozřejmě,“ řekl.

Zelenskyj tak nepřímo zpochybňuje své spojence, kteří na základě dostupných důkazů nedochází k závěrům, které by Ukrajina uvítala, tedy, že za raketovým útokem stojí Rusko, což by mohlo znamenat potenciálně aktivní vstup NATO do rusko-ukrajinského konfliktu.

CENZURA Donald Trump Drahé energie Ekonomika Elon Musk Energetická krize EU EU parlament finance Francie Generál Pavel GREEN DEAL ideologie imigrace Islám Jana Marková Joe Biden Komentář Korupce LGBT Maďarsko migranti Ministerstvo vnitra Multikulturalismus Názor Německo ODS Petr Fiala Politika Polsko Prezidentské volby 2023 pětikoalice Rusko Slovensko Twitter Ukrajina USA Velká Británie Vláda ČR Volby do Kongresu 2022 Válka na Ukrajině Vít Rakušan Zdražování ČEZ Čína

Jeden myslel na “Zelenskyj i přes důkazy dál trvá na tom, že raketa, která dopadla na polské území, byla ruská

  • 16 listopadu, 2022 (7:12 pm)
    Trvalý odkaz

    …škoda,že ta raketa netrefila jeho 🙂

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *