Nebinární Bidenův poradce pro jadernou bezpečnost kradl na letišti

Sam Brinton, jeden z prvních genderově nebinárních úředníků americké federální vlády, byl obviněn z krádeže cestovního zavazadla. Podle soudních dokumentů údajně ukradl kufr značky Vera Bradley v hodnotě 2 325 dolarů z výdejny zavazadel na letišti v Minneapolis.

Sam Brinton je náměstek náměstka ministra pro likvidaci vyhořelého paliva a odpadu v Úřadu jaderné energetiky DOE. Tento vysoký státní úředník, který si nechává říkat zájmenem oni, byl zachycen na monitorovacím videu, jak popadl zavazadlo a odstranil z něj štítek identifikující vlastníka. Později byl spatřen při použití inkriminovaného kufru ještě nejméně dvakrát, když cestoval v různých termínech do Washingtonu.

Brinton nejprve policistům krádež kufru popíral, ale později tvrdili, že jej vzali omylem a stále ho měli v držení. Zde upozorňujeme, že nejde o chybu ani překlep, ale autentické vyjádření jeho nebinárnosti z protokolu. „Kdybych si vzal špatnou tašku, rád ji vrátím, ale nemám tam žádné oblečení pro jinou osobu,“ řekl Brinton nejprve důstojníkovi. „To oblečení, když jsem otevřel tašku bylo moje.“ Za dvě hodiny si to ovšem rozmyslel a vyšetřujícímu policistovi zavolal, že nebyl „zcela upřímný“. Jinými slovy, že lhal.

Podle soudních spisů dále uvedl (opět autentický přepis), že když otevřeli tašku v jejich hotelu, uvědomili si, že není jejich, ale znervózněli, že by si někdo myslel, že ji ukradli, a nevěděli, co dělat. Řekli, že vyprázdnili zavazadla a oblečení toho cizího člověka nechali v zásuvkách prádelníku v hotelovém pokoji.

Své konání odůvodnil nervovým i fyzickým vyčerpáním a stresem. Tašku prý vzal omylem. Proč ji dále používal, jako by byla jeho, to už nezdůvodnil. Pokud by byl odsouzen, může tento bezpečnostní poradce dostat až pět let vězení, nebo pokutu 10 000 dolarů.

CENZURA Donald Trump Drahé energie Ekonomika Elon Musk Energetická krize EU EU parlament finance Francie Generál Pavel GREEN DEAL ideologie imigrace Islám Jana Marková Joe Biden Komentář Korupce LGBT Maďarsko migranti Ministerstvo vnitra Multikulturalismus Názor Německo ODS Petr Fiala Politika Polsko Prezidentské volby 2023 pětikoalice Rusko Slovensko Twitter Ukrajina USA Velká Británie Vláda ČR Volby do Kongresu 2022 Válka na Ukrajině Vít Rakušan Zdražování ČEZ Čína

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *