Rakušanovu plachtu s mrtvolou Putina vyšetřuje NCOZ

Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) se zabývá případem plachty s portrétem ruského prezidenta Vladimira Putina ve vaku na mrtvoly, kterou nechal spolu s českou a ukrajinskou vlajkou na budovu ministerstva vnitra v Praze vyvěsit k příležitosti státního svátku 28. října ministr vnitra Vít Rakušan.

Případem se nejprve zabývala pražská policie, která ho ale předala NCOZ. „Náš útvar přijal oznámení, které v současné době vyhodnocuje. Více informací nyní poskytovat nebudeme,“ potvrdil dnes ČT mluvčí centrály Ibehej. Oznámení se mělo týkat možného porušení zákona o státních symbolech.

Podle Deníku N se mělo oznámení týkat toho, že státní vlajka se vyvěšuje na čelní straně budovy, v tomto případě ale visela na zadní straně budovy ministerstva. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) vyvěšení díla hájil a řekl, že podle předběžného právního názoru nešlo o protiprávní jednání, ale i tak, že případnou pokutu zaplatí.

Pokud ji zaplatí ze svého platu ministra, vznikne komická situace, kdy občan ze svých daní platí nejen instalaci tohoto obskurního, nesmyslného a potenciálně nebezpečného díla, ale i právě případnou pokutu za možné protiprávní jednání. Připomeňme, že ministr plat pobírá proto, aby jednal v souladu s náplní své funkce, nikoliv proto, aby se v rámci ní dopouštěl za peníze daňových poplatníků přestupků.

Na závěr ještě uveďme, že plachta stála pro třítýdenní ministerskou zábavu 50 000 korun a nonstop hlídkování Policie České republiky. Další plachtu podobných rozměrů (a zřejmě i ceny), nechal ministr na téže budově instalovat k příležitosti oslav 17. listopadu. Tentokrát ovšem již bez státních symbolů České republiky.

CENZURA Donald Trump Drahé energie Ekonomika Elon Musk Energetická krize EU EU parlament finance Francie Generál Pavel GREEN DEAL ideologie imigrace Islám Jana Marková Joe Biden Komentář Korupce LGBT Maďarsko migranti Ministerstvo vnitra Multikulturalismus Názor Německo ODS Petr Fiala Politika Polsko Prezidentské volby 2023 pětikoalice Rusko Slovensko Twitter Ukrajina USA Velká Británie Vláda ČR Volby do Kongresu 2022 Válka na Ukrajině Vít Rakušan Zdražování ČEZ Čína

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *