Dnes budou Američané volit do Kongresu

Dnes budou Američané hlasovat ve volbách, které by mohly vést k tomu, že republikáni získají kontrolu nad jednou nebo oběma komorami Kongresu.

Nestraničtí volební prognostici předpovídají, že republikáni pravděpodobně získají zhruba 25 křesel ve 435místné Sněmovně reprezentantů, což je více než dost na získání většiny. Analytici uvedli, že republikáni by také mohli získat jedno místo, které potřebují, aby získali kontrolu nad Senátem.

V souvislosti s tím bývalý americký prezident Donald Trump v pondělí navrhl, že by příští týden zahájil prezidentskou kandidaturu v roce 2024, přičemž na pondělním politickém shromáždění v Ohiu učiní 15. listopadu „velké prohlášení“. „V úterý 15. listopadu v Mar-a-Lago v Palm Beach na Floridě udělám velmi velké prohlášení,“ řekl Trump svým příznivcům na shromáždění republikánského kandidáta do amerického Senátu JD Vance před volbami v polovině období.

Upřesnit to nechtěl, aby prý neodváděl pozornost od dnešních voleb, nicméně poselství tohoto sdělení je poměrně jasné. „Jsme národ, který už není nikde na světě respektován ani naslouchán. Jsme národem, který se nyní v mnoha ohledech stal vtipem.“ Uvedl zcela v souladu se svým volebním heslem „Make America Great Again“. Lze tedy očekávat, že součástí „velkého prohlášení“ bude i oznámení kandidatury Donalda Trumpa na prezidenta Spojených států amerických.

CENZURA Donald Trump Drahé energie Elon Musk Energetická krize EU Francie GREEN DEAL ideologie imigrace Joe Biden Korupce LGBT Maďarsko Multikulturalismus Názor Německo Petr Fiala Politika Prezidentské volby 2023 pětikoalice Slovensko Twitter Ukrajina USA Velká Británie Vláda ČR Volby do Kongresu 2022 Válka na Ukrajině Čína

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *