Škoda Auto omezuje výrobu, na některých linkách ruší směny

Výrobní situace ve Škodě Auto se zhoršuje. Automobilka znovu čelí nedostatku čipů, a proto v tomto týdnu ruší některé směny na montážní lince, kde se vyrábí vozy Octavia a Enyaq. Informovaly o tom Odbory Kovo MB ve svém týdeníku Škodovácký odborář. 

„Situace ve výrobě se po optimistických prvních týdnech tohoto roku opět zhoršuje,“ píše Škodovácký odborář s tím, že od pondělí tak výroba v závodě MB I, odkud vyjíždí nová auta Octavia a Enyaq, pojede jen ve čtyřech ranních směnách od úterý do pátku a všechny ostatní směny se ruší.

Na toto omezení jsou pak navázané směny i ve svařovně MB I, kde je zaveden stejný režim, a dopad to má i na lakovnu MB B. Tam budou tento týden jen tři ranní směny. V závodě MB II, kde se vyrábí vozy Fabia, Scala a Kamiq, odpadly všechny tři pondělní směny, po zbytek týdne se ale bude vyrábět.

Směny Škoda ruší i v továrně ve Vrchlabí, kde je 20směnný režim na montáž převodovek a obrábění. Výroba se tam zastaví ve čtvrtek v 18 hodin a znovu se spustí až v pondělí, rovněž v 18 hodin. Naopak v Kvasinách se bude vyrábět dál bez omezení, informoval dále týdeník.

Škoda Auto není v omezování výroby sama. Kolínská Toyota už minulý týden informovala, že v únoru kvůli nedostatku komponentů zastaví výrobu. Poslední směna je plánovaná na úterý.

Myslet si, že naše plánované zhoršení a zmrazení vztahů s Čínou nebude mít na další zhoršování už tak špatné situace v našem průmyslu vliv, je nebezpečné a naivní. Kromě zcela nesmyslného a ekonomicky nerealizovatelného přechodu na Zelený úděl, který nám za našeho předsednictví EU schválila naše vláda, je to jen další hřebíček do pomyslné rakve nejen pro výrobu jako takovou, ale i pro tisíce na ní navázaných pracovních míst napříč odvětvími a celou Českou republikou.

CENZURA Donald Trump Drahé energie Ekonomika Elon Musk Energetická krize EU EU parlament finance Francie Generál Pavel GREEN DEAL ideologie imigrace Islám Jana Marková Joe Biden Komentář Korupce LGBT Maďarsko migranti Ministerstvo vnitra Multikulturalismus Názor Německo ODS Petr Fiala Politika Polsko Prezidentské volby 2023 pětikoalice Rusko Slovensko Twitter Ukrajina USA Velká Británie Vláda ČR Volby do Kongresu 2022 Válka na Ukrajině Vít Rakušan Zdražování ČEZ Čína

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *