„Zelená“ Francie se připravuje na zimní energetické výpadky

Francie se připravuje na možné výpadky v dodávkách elektřiny. K tomu určený krizový štáb pracuje s hypotézou, že během nadcházející zimy by taková situace mohla nastat v šesti až deseti případech s tím, že by trvala vždy maximálně dvě hodiny a současně by se dotkla nanejvýš šesti milionů lidí.

Přerušení dodávek by nemělo postihnout nemocnice, policii, hasičské sbory a důležité průmyslové kapacity.

Francouzská vláda už týdny apeluje na domácnosti i podniky, aby snížily spotřebu energie. Elektrárenský koncern EdF odhaduje, že v listopadu zákazníci odebrali v meziročním srovnání o deset procent energie méně.

EdF oznámil, že znova o týdny až měsíce odložil obnovení provozu několika jaderných elektráren, odstavených z důvodu přechodu k ideologii GREEN DEALU. Nyní pracuje 40 z 56 reaktorů, v létě to bylo jen 32. V letošním roce spadla výroba energie ve francouzských jaderných blocích na třicetileté minimum.

Na Francouzské elektřině je mimo jiné závislé i Německo, které stačilo svůj energetický průmyslu dovézt k větší zelené „dokonalosti“, kdy právě bez francouzské a české elektřiny nemůže čistě na svých zelených zdrojích fungovat.

CENZURA Donald Trump Drahé energie Ekonomika Elon Musk Energetická krize EU EU parlament finance Francie Generál Pavel GREEN DEAL ideologie imigrace Islám Jana Marková Joe Biden Komentář Korupce LGBT Maďarsko migranti Ministerstvo vnitra Multikulturalismus Názor Německo ODS Petr Fiala Politika Polsko Prezidentské volby 2023 pětikoalice Rusko Slovensko Twitter Ukrajina USA Velká Británie Vláda ČR Volby do Kongresu 2022 Válka na Ukrajině Vít Rakušan Zdražování ČEZ Čína

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *