V České republice slábne podpora pro pomoc Ukrajině, ukázal průzkum

Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) představilo dva průzkumy, které ukazují, jak se v průběhu půl roku změnil pohled českých občanů na otázku, zda je dobré pomáhat Ukrajincům, na které dopadají následky vojenského konfliktu.

Zatímco v dubnu letošního roku 24 % dotázaných rozhodně souhlasilo s tím, že Ukrajincům je třeba pomoct, na podzim už jen 14 % dotázaných vyjádřilo názor, že by se Ukrajincům rozhodně pomáhat mělo. Snížil se i počet těch, kdo s tímto názorem spíše souhlasí. V dubnu bylo 34 % dotázaných přesvědčeno, by se Ukrajincům pravděpodobně pomáhat mělo, na podzim je to již 28 %.

Na začátku konfliktu 15 % vyjádřilo názor, že by se Ukrajině rozhodně pomáhat nemělo. Dnes je o tom přesvědčeno 20 % dotázaných.

Ostatní nedokázali nebo nechtěli na otázky odpovídat.

CENZURA Donald Trump Drahé energie Ekonomika Elon Musk Energetická krize EU EU parlament finance Francie Generál Pavel GREEN DEAL ideologie imigrace Islám Jana Marková Joe Biden Komentář Korupce LGBT Maďarsko migranti Ministerstvo vnitra Multikulturalismus Názor Německo ODS Petr Fiala Politika Polsko Prezidentské volby 2023 pětikoalice Rusko Slovensko Twitter Ukrajina USA Velká Británie Vláda ČR Volby do Kongresu 2022 Válka na Ukrajině Vít Rakušan Zdražování ČEZ Čína

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *