Video: Na ukrajinském tanku vlál prapor s nacistickou orlicí

Televizní stanice euronews. odvysílala záběry ukrajinské tankové roty, kde na jednom z přítomných tanků vlaje černý prapor s nacistickou orlicí, která má hákový kříž nahrazený jiným nacistickým symbolem a to černým sluncem, které má ve svém znaku například i jednotka AZOV.

Do 24. února 2022 média periodicky informovala o projevech nacismu na Ukrajině, který ač státem oficiálně přímo nepodporován, nebyl ani státní moci nikterak zásadně mírněn. Po tomto datu, tedy po útoku Ruska na Ukrajinu, média zcela obrátila a začala zpětně hromadné projevy nacismu na Ukrajině relativizovat a ty nové bagatelizovat nebo přímo ignorovat.

Objektivně lze konstatovat, že režim na Ukrajině není nacistický, ovšem nacismus tam rezonuje více než na co je Evropan zvyklý. Je to dáno rozdílnou historií v rámci druhé světové války, kdy pro nás jsou Německo a nacismus striktně negativními prvky, zatímco na Ukrajině jde o aspekt, který jim pomohl při jejich boji s Rusy za osamostatnění a proto část Ukrajinců vnímá nacismus jako něco, s čím se lze ztotožnit.

Celé to umocňuje fakt, že Ukrajina měla i svou vlastní divizi SS a to konkrétně 14. granátnická divize SS (1. ukrajinská), známější pod označením SS Galizien.

Všechno toto je tedy třeba vnímat v širších souvislostech a především nepředstírat, že Ukrajina je ve skrze pozitivní stát. Takový stát neexistuje.

Média i státy, včetně EU tento nacistický aspekt ignorují z důvodu, že jen těžko obhájíte pomoc Ukrajině za situace, kdy musíte přiznat, že se tam vyskytují takto markantní nacistické prvky, tedy ty prvky, proti kterým se vy, jakožto politik, medium či instituce ve své vlastní zemi tvrdě vymezujete.

Ukrajina potřebuje naší pomoc, ale neměla by být doprovázena mediální mlhou, která se snaží vše negativní odstínit a lidem v České republice neukazovat.

Je třeba však dodat, že na základě jednotlivých případů nelze Ukrajince co do přístupu k nacistické ideologii paušalizovat, jelikož se dá dovodit, že stejně jako například v České republice, drtivou většinu Ukrajinců politika a různé ideologie s tím spjaté nezajímají, prostě chtějí jen žít své životy.

Černé slunce

Na levém obrázku je černé slunce na mramorové podlaze hradu Wewelsburg, který byl řádovým hradem jednotek SS. Na pravém obrázku znak jednotky AZOV, kde dominuje obrácený černý symbol divize SS Das Reich.

CENZURA Donald Trump Drahé energie Ekonomika Elon Musk Energetická krize EU EU parlament finance Francie Generál Pavel GREEN DEAL ideologie imigrace Islám Jana Marková Joe Biden Komentář Korupce LGBT Maďarsko migranti Ministerstvo vnitra Multikulturalismus Názor Německo ODS Petr Fiala Politika Polsko Prezidentské volby 2023 pětikoalice Rusko Slovensko Twitter Ukrajina USA Velká Británie Vláda ČR Volby do Kongresu 2022 Válka na Ukrajině Vít Rakušan Zdražování ČEZ Čína

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *