Nebinární Bidenův poradce pro jaderný odpad, ukradl při druhé krádeži zavazadel šperky v hodnotě 1700 dolarů

Nebinární poradce Bidenovy administrativy Sam Brinton, kterému hrozí až pět let vězení za krádež zavazadel v Minnesotě, nyní čelí až 10 letům vězení za krádež další tašky na letišti v Nevadě.

Samuel Brinton, který od června sloužil jako náměstek amerického ministra energetiky (DOE) pro likvidaci vyhořelého paliva a odpadu údajně ukradl 6. července na mezinárodním letišti Harry Reid v Las Vegas kufr v celkové odhadované hodnotě 3 670 dolarů . Podle detektiva oddělení Metropolitní policie Las Vegas (LVMPD) taška obsahovala šperky v hodnotě 1700 dolarů, oblečení v hodnotě 850 dolarů a make-up v hodnotě 500 dolarů.

Detektiv ve zprávě napsal, že  žena, která 6. července cestovala z Washingtonu, DC do Las Vegas, krátce po incidentu oznámila, že jedno z jejích odbavených zavazadel chybí. Policie poté prozkoumala záběry z bezpečnostních kamer a pozorovala „bílého dospělého muže v bílém tričku s velkým designem atomového jaderného symbolu v duhové barvě“, který si před urychleným odchodem z letiště odnášel zavazadlo, které odpovídalo popisu oběti o chybějícím kufru, ale vyšetřování ukončila poté, co nedokázala identifikovat osobu, která si ho odnesla.

Nicméně 29. listopadu poté, co se objevily zprávy  o další údajné Brintonově krádeži, tentokrát na letišti v Minnesotě, vyšetřovatelé případ znovu otevřeli, protože podezřelý odpovídal Brintonovu popisu. Po zhlédnutí novinových článků důstojník, který případ uzavřel před několika měsíci, „okamžitě rozpoznal“ Brintona „jako podezřelého týkajícího se i tohoto případu“.

Policie pak mohla potvrdit, že Brinton cestoval stejným letem do Las Vegas jako oběť 6. července a našel příspěvek na Instagramu, ve kterém Brinton zveřejnil selfie ve stejném košili s atomovým symbolem v duhové barvě.

Vyšetřování dospělo k závěru, že existují důkazy toho, že Brinton spáchal krádež s úmyslem trvale připravit vlastníka o majetek v hodnotě 3 670 $. A v Nevadě je krádež věcí v hodnotě vyšší než 3 500 USD považována za trestný čin kategorie B a hrozí za ni až 10 let vězení a pokuta až 10 000 USD.

Zatykač na Brintona byl vydán ve čtvrtek . Ten by se mezitím měl koncem tohoto měsíce dostavit k soudnímu slyšení u státního soudu v Minnesotě, kde bude čelit obviněním ze zářijového incidentu z krádeže kufru v hodnotě 2 325 dolarů.

Brinton se dostal na titulní stánky poté, co byl jmenován do funkce, která dohlíží na politiku jaderného odpadu v Úřadu pro jadernou energii DOE jako nebinární genderově fluidní osoba. Brinton také zveřejnil zprávu o tom, že je členem(kou) takzvané Sisters of Perpetual Indulgence, skupiny drag queen.

Republikánští zákonodárci vyjádřili nad incidentem znepokojení a tvrdí, že Američané si zaslouží více informací o tom, zda Brinton nadále dostává vládní výplaty a zda DOE odebral Brintonovi bezpečnostní prověrku.

CENZURA Donald Trump Drahé energie Ekonomika Elon Musk Energetická krize EU EU parlament finance Francie Generál Pavel GREEN DEAL ideologie imigrace Islám Jana Marková Joe Biden Komentář Korupce LGBT Maďarsko migranti Ministerstvo vnitra Multikulturalismus Názor Německo ODS Petr Fiala Politika Polsko Prezidentské volby 2023 pětikoalice Rusko Slovensko Twitter Ukrajina USA Velká Británie Vláda ČR Volby do Kongresu 2022 Válka na Ukrajině Vít Rakušan Zdražování ČEZ Čína

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *