Volkswagen začne do Evropy dovážet elektromobily vyrobené v Číně

Vozy značek koncernu Volkswagen vyráběné v Číně se budou brzy dovážet do Evropy. Tento krok automobilka potvrdila koncem minulého týdne a odhalila, že značka Cupra začne stavět chystané SUV Tavascan v podniku v Anhui v Číně provozovaném společně s čínským JAC.

Při evropském prodeji elektrických vozidel vyrobených v Číně se Volkswagen připojí například k Tesle, BMW a Renaultu, které dělají totéž s Modelem 3, iX3 a Dacií Spring. Agentura PwC očekává, že výrobci automobilů v Evropě brzy prodají 800 000 vozidel vyrobených v Číně.

Na Evropu se ale valí i elektromobily čínských domácích značek, a dovoz by mohl do tří let převýšit export. BYD, Geely, Nio, Dongfeng, Hongqi, Xpeng, Zeekr, Aiways, Great Wall, Haval… Tohle je malý výběr čínských značek, na které si budeme muset na evropských silnicích zvykat. Pokud nedojde k nečekané změně, Číňané začnou svými elektromobily v následujících letech Evropu masivně obsazovat. Například výrobce automobilů Build Your Dreams (BYD) chce expandovat do Evropy se vším všudy. Nejen že postupně začíná na evropských trzích prodávat své vozy, ale plánuje své elektromobily v Evropě i vyrábět. Společnost rovněž zahájila nákup vlastních lodí, kterými chce vozy do Evropy dovážet.

A tak Evropa pomalu končí i v této své dřívější dříve dominantně. Nastavila si téměř nereálné cíle a limity, technologicky zaostává za rychlým vývojem v Číně a aktuálně se odřízla i od levných zdrojů surovin. Tím si pro svůj průmysl namíchala smrtící koktejl, který se začne velmi brzy projevovat. Evropa se navzdory všem svým cílům místo nezávislosti stane ještě více závislou na dovozu a sama bude jen chudnout a pozorovat, jak ji ujíždí vlak.

Na závěr připomeňme, že Česká republika je nejprůmyslovější zemí Evropy a na automobilovém průmyslu je životně závislá. Pokud bude rozhodnuto o konci spalovacích motorů, jakože už víceméně je, a koncert VW skutečně přesune díky levnějším surovinám výrobu do jiných států včetně Číny, jakože už to evidentně dělá, bude to pro nás znamenat katastrofální ekonomické důsledky, krachy na to navázaných firem, nezaměstnanost a hlubokou recesi.

CENZURA Donald Trump Drahé energie Ekonomika Elon Musk Energetická krize EU EU parlament finance Francie Generál Pavel GREEN DEAL ideologie imigrace Islám Jana Marková Joe Biden Komentář Korupce LGBT Maďarsko migranti Ministerstvo vnitra Multikulturalismus Názor Německo ODS Petr Fiala Politika Polsko Prezidentské volby 2023 pětikoalice Rusko Slovensko Twitter Ukrajina USA Velká Británie Vláda ČR Volby do Kongresu 2022 Válka na Ukrajině Vít Rakušan Zdražování ČEZ Čína

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *