Musk zveřejnil důkazy o tom, že Twitter manipuloval prezidentské volby ve prospěch Joe Bidena

Elon Musk v pátek na svém Twitteru zveřejnil informace – podle jeho vyjádření důkazy – o cenzuře zpráv o kompromitujících datech z laptopu Huntera Bidena, syna současného šéfa Bílého domu, před prezidentskými volbami v roce 2020. Musk hovoří o šokujícím odhalení a slibuje další.

Zveřejněné materiály shromáždil novinář Matt Taibbi publikující mimo jiné na digitální platformě Substack. Obsahují e-maily a snímky obrazovky zachycující komunikaci mezi zaměstnanci Twitteru, kteří koordinovali cílené omezení dosahu a cenzuru zpráv o skandálu Bidenova syna před klíčovými volbami z roku 2020, v nichž Biden porazil tehdejšího prezidenta Donalda Trumpa.

Skandál se týkal mimo jiné obsahu notebooku, jejž Hunter Biden v dubnu 2019 zanesl do opravny v Delawaru a nechal ho tam. Počítač obsahoval tisíce e-mailů citlivé komunikace, kterou si Bidenovi přáli zatajit. Twitter jim v tom měl pomoci. Musk a žurnalista Taibbi to teď chtějí prokázat. Tvrdí, že Twitter vyvinul postupy a softwarové nástroje pro systematické upozaďování nepohodlných informací a tím se provinil proti svobodě slova.

„To, co si přečtete, je první díl série založený na tisících interních dokumentů získaných zdroji z Twitteru. Pomalu a postupně nacházeli zaměstnanci a manažeři Twitteru další a další užití pro takto vyvinuté nástroje. Lidé zvenčí začali společnost žádat, aby začala manipulovat s použitím jazyka. Nejprve trochu, pak častěji, a nakonec neustále,“ uvedl Taibbi.

Twitter se tak pod jeho dřívějším vedením proměnil ze svobodné arény názorů v nástroj pro kontrolu vyjadřování, tvrdí autoři Twitterleaks.

Pokud jde o obsah Bidenova počítače, který zveřejnil The New York Post, měl Twitter pomáhat tím, že blokoval zmínky o článku a tématu obecně. Jinými slovy snižoval dosah potenciálně třaskavé informace. To ve spojitosti s faktem, že zprávu bagatelizovala další americká média, mělo pomoci skandál utlumit. Musk a Taibbi tvrdí, že podobným způsobem Twitter působil i v dalších tématech.

V roce 2020 v rámci probíhajících prezidentských voleb se mluvilo o tom, že tento skandál by mohl vzít Joe Bidenovi šance na Bílý dům. Díky zásahu Twitteru a lze se domnívat, že Twitter nemusel být jediným sociálním médiem, které takto ovlivnilo volby, Biden zvítězil nad Trumpem.

Byl to mimo jiné i Twitter, který odstranil profil Donalda Trumpa.

Pokud se všechny tyto důkazy potvrdí jako pravdivé, dostáváme se do situace kdy lze zcela otevřeně hovořit o tom, že Joe Biden se stal prezidentem na základě účelově zmanipulovaných voleb.

CENZURA Donald Trump Drahé energie Ekonomika Elon Musk Energetická krize EU EU parlament finance Francie Generál Pavel GREEN DEAL ideologie imigrace Islám Jana Marková Joe Biden Komentář Korupce LGBT Maďarsko migranti Ministerstvo vnitra Multikulturalismus Názor Německo ODS Petr Fiala Politika Polsko Prezidentské volby 2023 pětikoalice Rusko Slovensko Twitter Ukrajina USA Velká Británie Vláda ČR Volby do Kongresu 2022 Válka na Ukrajině Vít Rakušan Zdražování ČEZ Čína

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *