Předseda slovenského parlamentu vzkázal policii, ať si svoje kecy strčí do zadku

Předseda slovenského parlamentu Boris Kollár reagoval na páteční vyjádření slovenské policie, která upozornila trnavského arcibiskupa na to, že šíří nenávist. Arcibiskup v textu svého oběžníku zpochybnil, zda byly oběti nedávného vražedného útoku v bratislavském podniku Tepláreň skutečně nevinné. Kollár vzkázal policii, ať arcibiskupa buď obviní, nebo ať si „svoje kecy strčí do zadku“.

Podle facebookového statusu slovenské policie se arcibiskup Ján Orosch ve svém neveřejném oběžníku, který byl určen kněžím, zamýšlí nad tím, zda byli muži zastřelení před gay barem opravdu nevinní, nekonzumovali drogy, nebo zda nebylo místo činu předmětem razií v souvislosti s drogami.

„Lidé, počínaje majitelem klubu Tepláreň, návštěvníci klubu, u kterých jsme se nedozvěděli nic o jejich věku, o jejich možné drogové závislosti, pohoršujícím – a ze strany věřících právem spatřovaném nemravném jednání –, až po politováníhodné oběti, jsou opravdu všichni nevinní?“ ptá se Orosch v dokumentu, z něhož citoval slovenský Deník N.

„Policejní sbor se důrazně ohrazuje vůči oběžníku, který poslal jeho autor, trnavský arcibiskup Ján Orosch kněžím ve své arcidiecézi. V listu se nacházejí části, které hrubě manipulují teroristický útok v Zámecké ulici, stigmatizují dvě nevinné oběti a popírají samotnou křesťanskou víru, jíž je arcibiskup oficiálním představitelem,“ uvedla slovenská policie na svém facebookovém profilu. Celý text ZDE.

Příspěvek okomentoval Boris Kollár, současný předseda slovenského parlamentu za stranu SME RODINA.

„Myslím, že tyto úvahy také manipulují a tyto vaše texty nemají nic společného s prací policie. Pokud arcibiskup naplnil nějaký trestný čin, tak ho obviňte…, ale tyto adminovské kecy si laskavě strčte do z…u,“ napsal pod policejní příspěvek současný předseda Národní rady Slovenské republiky.

Ač se může zdát, že reakce předsedy slovenského parlamentu je neadekvátní, tak je třeba vzít v potaz, že policie by skutečně neměla vstupovat do veřejného prostoru skrze negativní hodnocení některých lidí, kteří však nepáchají nic, co by naplňovalo skutkovou podstatu trestného činu. Už jen to, že se policie takto o někom zmíní na svém kanálu, může mít fatální důsledky pro osobu, která je takto negativně okomentována.


Útok, k němuž se arcibiskup vyjadřoval, se odehrál v Bratislavě v polovině října. Devatenáctiletý mladík tam zastřelil dva muže ve věku 23 a 26 let a vážně poranil 28letou ženu před barem Tepláreň, který navštěvují lidé z komunity LGBT+. Střelec z místa činu uprchl a později spáchal sebevraždu.

Slovenská policie říjnovou střelbu vyšetřuje jako terorismus, útočník na sociální síti podle prokuratury před činem umístil manifest namířený proti členům komunity LGBT+ a také Židům. Muž podle policie u baru zaútočil poté, co se mu nezdařilo provést útok na slovenského premiéra Eduarda Hegera.

CENZURA EU Francie GREEN DEAL imigrace Joe Biden Multikulturalismus Německo Prezidentské volby 2023 pětikoalice Twitter Ukrajina USA Vláda ČR Válka na Ukrajině

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *