Názor: Mistrovství světa LGBT v Kataru

Fascinuje mě, co vše se děje kolem mistrovství světa ve fotbale v Kataru. Tím samozřejmě nenarážím na sportovní výkony nýbrž na ty výkony ideologické, o které se tam pokoušejí všichni ti angažovaní fotbalisté. Nejviditelnější jsou tradičně „Němci“.

Asi jsem divný když si myslím, že do sportu politika nepatří. Já tedy nejsem fanouškem fotbalu, ale dovedu si představit, že na fotbal lidé koukají kvůli hře samotné a nikoliv z důvodu očekávání, k jakému politicko-ideologickému odkazu se jejich tým, nebo hráč tento zápas přihlásí.

Katar je země, která má své tradice a zákony jako každá jiná země na světě a nám nepřísluší je v jejich vlastní zemi soudit.

Asi stojí za připomenutí, že vše, co se evropským ideologům na Kataru nelíbí je postaveno, nebo vychází z islámu, ano, z toho islámu, který tak urputně v Evropě brání. Ironie, že?

V Kataru nemají kladný vztah k LGBT. A co? My zase jíme krávy, což je kupříkladu pro Indy něco šíleného, asi jako pro nás, když by v Indii jedli děti. A vidíte snad Indické sportovce někde ve světě pobíhat po sportovištích a dělat politická gesta? Ne.

Západ se rozhodl za toleranci bojovat absolutní netolerancí.

Ale zpět k „odvážným“ ideologiemi nabytým sportovcům.

Někdo v tom vidí ten správný ideologický zápal pro věc, já v tom vidím čiré pokrytectví, jelikož proč tam tedy jezdí, když nesouhlasí s tím, jak si Katar žije? Nutil je snad někdo? Proč to nebojkotují tak, že nezůstanou sedět doma?

Odpověď je prozaická – peníze.

Zůstat doma by totiž znamenalo přijít o miliony, které každý fotbalista za účast dostane. Objem peněz je samozřejmě vázán na tom, jak se vám daří postupovat.

Na protest proti zákazu nosit duhové pásky si „Němci“ při nástupu před zápasem s Japonskem při společném focení zakryli ústa a pak překvapivě prohráli 1:2. To je tak, když místo fyzické přípravy na zápas máte politicko-ideologické školení.

A to je důvod, proč na fotbal nekoukám. Ne z důvodu hry samotné ale z důvodu toho, kdo tu hru hraje. Nemám rád fotbal kvůli povahám hráčů, kdy se dost často jedná o lidi bez vzdělání s nízkým intelektem, kteří však mají dar sportovního talentu, což by bylo v pořádku až do chvíle, kdy se rozhodnou dělat politická gesta.

CENZURA Donald Trump Drahé energie Ekonomika Elon Musk Energetická krize EU EU parlament finance Francie Generál Pavel GREEN DEAL ideologie imigrace Islám Jana Marková Joe Biden Komentář Korupce LGBT Maďarsko migranti Ministerstvo vnitra Multikulturalismus Názor Německo ODS Petr Fiala Politika Polsko Prezidentské volby 2023 pětikoalice Rusko Slovensko Twitter Ukrajina USA Velká Británie Vláda ČR Volby do Kongresu 2022 Válka na Ukrajině Vít Rakušan Zdražování ČEZ Čína

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *