V příštích volbách do EP budou moci v Německu hlasovat všichni občané starší 16 let

V příštích volbách do Evropského parlamentu budou moci hlasovat všichni Němci starší 16 let. Informuje o tom agentura DPA, podle níž příslušný návrh, který už dříve prošel Spolkovým sněmem, dnes schválila také Spolková rada.

Image: 0139447530, License: Royalty free, Property Release: Yes, Model Release: No or not aplicable, Credit line: Profimedia.cz, Fancy

Snížením věkové hranice pro účast ve volbách chtějí politici údajně zvýšit zájem mladé generace o politiku a především jí podle svých slov dát možnost spolurozhodovat o tématech, která budou určující pro její život v příštích desítkách let, ať už je to ochrana životního prostředí, klimatické změny nebo vzdělávání a sociální spravedlnost.

„I mladší proto musí mít možnost vyjádřit se a podílet se na rozhodování,“ řekla dnes Josefine Paulová, která je členkou Spolkové rady a zároveň ministryní pro mládež, rodinu a integraci v nejlidnatější spolkové zemi Severním Porýní-Vestfálsku.

Jestli je rozumné nechat hlasovat někoho, kdo se je z valné většiny stále závislý na svých rodičích, a jehož životní zkušennost je minimální, je s velkým otazníkem. Nejen, že tím ovlivní život svých produktivních rodičů ve své zemi, ale v rámci Europarlamentu v podstatě celé Evropy a tím i nás. Nezapomeňme, že protisystémové vzpoury jsou v této věkové kategorii běžné, a s odstupem času se na ně většina lidí dívá s úsměvem. Zde však hrozí, že na základě volby těchto víceméně ještě lehce pubertálních dětí, budou ovlivněny generace těch, na kterých jsou, a v mnohých případech ještě dlouho budou, tyto děti závislé. Těžko po nich můžeme chtít soucit a pochopení s nejstarší generací, když sami považují každého po třicítce „skoro nad hrobem“.

Příští evropské volby se uskuteční v roce 2025. Zajímavé je, že věkovou hranici pro volby do Spolkového sněmu se zatím Berlín změnit nechystá. Vzhledem k různým politickým snahám cíleně ovlivňovat pomocí různých neziskových organizací myšlení žáků a studentů, může být toto snížení věkové hranice bez adekvátní odpovědnosti jednotlivce velmi nebezpečné.

CENZURA Donald Trump Drahé energie Ekonomika Elon Musk Energetická krize EU EU parlament finance Francie Generál Pavel GREEN DEAL ideologie imigrace Islám Jana Marková Joe Biden Komentář Korupce LGBT Maďarsko migranti Ministerstvo vnitra Multikulturalismus Názor Německo ODS Petr Fiala Politika Polsko Prezidentské volby 2023 pětikoalice Rusko Slovensko Twitter Ukrajina USA Velká Británie Vláda ČR Volby do Kongresu 2022 Válka na Ukrajině Vít Rakušan Zdražování ČEZ Čína

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *