Názor: Multikulturní soužití jako doutnající bomba. Belgii proměnila ve válečnou zónu pouhá prohra ve fotbale

Maroko vyhrálo fotbalový zápas nad Belgií (2:0), a tak dnes v noci v Bruselu, hlavní to výkladní skříni evropské politiky, na vlastní kůži poznali, co to znamená občanská válka. Rozbíjely se výlohy, převracely a zapalovaly auta, házely cihly, pálily belgické vlajky. Pokusy policie zastavit to pomocí omračujících granátů a vodních děl byly neúspěšné. Nad ránem to noví Belgičané zabalili sami a rozešli se do svých domovů.

Multikulturní soužití nefunguje, nikdy na nefungovalo a nikdy fungovat nebude. Nikde na světě. Rozdílná historie, kultura, náboženství a hlavně hodnoty původních a příchozích obyvatel nikdy nemohou být už z principu kompatibilní. Můžeme se tvářit, že to nevidíme, že nám to nevadí, ale nic to nemění na tom, že jednou to přijde. Původní obyvatelé jsou postupně vytlačování z center velkých měst, které se pomalu mění na no-go zóny, na periferie. Celé městské části a čtvrti jsou obsazovány mnohdy agresivními imigranty. Zažila jsem to na vlastní kůži, a vím přesně co to je. A víte, kde jsem to letos v létě zažila? Ano, v Bruselu. A komukoliv, kdo by mi chtěl tvrdit, že to není pravda, doporučuji koupit si za 1500 korun letenku a jet si to vyzkoušet na vlastní kůži, protože tyhle zážitky jsou zkrátka nepřenosné. Dříve křesťanské čtvrti s původními obyvateli se proměnily na subsaharskou Afriku, kde nejste jako běloch vítán. A jako běloška? Tak na to zapomeňte úplně. Tam už to je totiž jejich země a jejich pravidla. Tečka.

Tihle lidé nemají většinou s hostitelskou zemí společného vůbec nic, a ani vůbec nic společného mít nechtějí. Tahle v podstatě nevinná příčina, která v Belgii odpálila aktuální vlnu násilí jenom potvrzuje to, co se děje všude po světě, kde jsou velké, nekompatibilní, paralelní kultury. Ve Francii, v Americe, i ve Švédsku hoří města už dlouho. Připomeňme si k tomu přes 2,4 milionu Turků žijících v Německu, oslavujících svého tureckého sultána Erdogana. Ke komu si myslíte, že budou v případě problémů loajální? K hostitelské zemi? A to tam v rámci migrační krize přišly statisíce ještě méně přizpůsobivých a pracovitých migrantů, než jsou Turci. Celkem tam cizinců mají přes 11 milionů, a v některých městech už 1/3 není německá.

Zkrátka nemůžete si do své země nastěhovat „půl Afriky“ a čekat, že to bude probíhat v klidu. Belgie má 11,5 milionu obyvatel a 500 tisíc z nich jsou právě jen imigranti z Maroka. Příště podobné protesty může odpálit cokoliv jiného. Třeba snížení životní úrovně, špatné nebo pozdní vyplácení sociálních dávek, zdražování, výpadky energií, prostě úplně cokoliv. A pak se obrátí proti těm, kteří je v dobré víře přijali přesně tak, jako se to nyní děje v Belgii, kde oslavují vítězství „svého“ týmu. Jediné, co mají společného s hostitelskou zemí je to, že je živí a že jim poskytla azyl. A Čím méně bude otevřená ruka státu, tím více to bude gradovat.

Na závěr bych chtěla připomenout, že se to netýká jen migrantů z Afriky a jiných zemí Třetího světa. Týká se to všech migrantů všude na světě, kteří s hostitelskou zemí nemají společné kořeny a nejsou tzv. jeden národ. Tak to prostě je, vidíme to všude, kdo říká opak, neříká pravdu. Většinou si stačí pár let počkat a zrychluje se to. A nebude to fungovat ani tady v České republice. Na řeči, že tohle je přece jiné zapomeňte. Není.

CENZURA Donald Trump Drahé energie Ekonomika Elon Musk Energetická krize EU EU parlament finance Francie Generál Pavel GREEN DEAL ideologie imigrace Islám Jana Marková Joe Biden Komentář Korupce LGBT Maďarsko migranti Ministerstvo vnitra Multikulturalismus Názor Německo ODS Petr Fiala Politika Polsko Prezidentské volby 2023 pětikoalice Rusko Slovensko Twitter Ukrajina USA Velká Británie Vláda ČR Volby do Kongresu 2022 Válka na Ukrajině Vít Rakušan Zdražování ČEZ Čína

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *