Soubory na Twitteru odhalují, že Trumpův zákaz přišel po intervenci Michelle Obamové

V dalším, v sobotu zveřejněném dílu „Twitter Filles“ se uvádí, že bývalému prezidentovi Donaldu Trumpovi byl zakázán přístup na Twitter den poté, co bývalá první dáma Michelle Obamová a další požadovali, aby ho společnost „trvale“ odstranila.

Generální ředitel Elon Musk a novinář Michael Shellenberger zveřejnili čtvrtou várku twitterových dokumentů, které ukazují interní komunikaci vedoucích pracovníků společnosti mezi 6. a 8. lednem 2021, včetně té během nepokojů v budově Capitolu a krátce po nich.

„Nyní je čas, aby společnosti ze Silicon Valley přestaly umožňovat takovéto monstrózní chování a aby šly ještě dále, než dosud tak, že tomuto muži (prezidentu Trumpovi) trvale zakážou přístup na své platformy a zavedou politiku, která nadále zabrání tomu, aby jejich technologie byly používány národními vůdci k podpoře možných povstání,“ napsala Michelle Obama v dlouhém prohlášení zveřejněném na Twitteru 7. ledna.

Kromě bývalé první dámy po Trumpově zákazu volala i Liga proti pomluvám a několik dalších prominentních lidí a organizací. Ráno 7. ledna tehdejší generální ředitel Twitteru Jack Dorsey napsal zaměstnancům e-mail, ve kterém jim dal pokyn „aby zůstali konzistentní ve svých zásadách, včetně práva uživatelů vrátit se na Twitter po dočasném pozastavení účtu, ve kterém se v tu dobu Trump nacházel.“ Ti se ovšem tohoto pokynu v případě bývalého prezidenta úmyslně nedrželi.

Soubory také ukázaly, že Twitter udržoval politiku nazvanou „Výjimky veřejného zájmu“, kde volení úředníci nebyli zakázáni, protože o jejich komentáře byl velký zájem veřejnosti, i když se zdálo, že porušují zásady Twitteru. Tato premisa však nebyla v případě bývalého prezidenta uplatněna a jeho účet byl posléze zcela zrušen.

Co se týká ovlivňování politického dění zaměstnanci Twitteru, bylo podle novináře Michaella Shellenbergera, který vychází z odtajněných záznamů, v letech 2018, 2020 a 2022 z 96 %, 98 % a 99 % ve prospěch demokratů.

CENZURA Donald Trump Drahé energie Ekonomika Elon Musk Energetická krize EU EU parlament finance Francie Generál Pavel GREEN DEAL ideologie imigrace Islám Jana Marková Joe Biden Komentář Korupce LGBT Maďarsko migranti Ministerstvo vnitra Multikulturalismus Názor Německo ODS Petr Fiala Politika Polsko Prezidentské volby 2023 pětikoalice Rusko Slovensko Twitter Ukrajina USA Velká Británie Vláda ČR Volby do Kongresu 2022 Válka na Ukrajině Vít Rakušan Zdražování ČEZ Čína

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *