Rakušanovu vlajku s Putinem v pohřebním pytli na budově Ministerstva vnitra nepřetržitě hlídá policie

Místo toho, aby policie vykonávala věci a úkoly, které ji dle zákona náleží, střídá se už 14 dní v hlídání tří vlajek na fasádě budovy Ministerstva vnitra, které tam nechal instalovat u příležitosti svátku 28. října Vít Rakušan.

Nasazení hlídky potvrdil mluvčí policejního prezidia Ondřej Moravčík. „Nad rámec standardního výkonu služby u chráněného objektu je u budovy ministerstva vnitra nasazena jedna dvoučlenná hlídka 24/7,“ sdělil.

Takže nejen, že samotná výroba a instalace této „vlajky“ stála daňové poplatníky 50 tisíc korun, ale ještě je stojí plat minimálně dvou policejních hlídek (v případě režimu dvanáctihodinové směny), které místo věnování se například udržování pořádku ve městě, ve větru dešti dozírají na tenhle pochybný počin ministra vnitra. Ten sám to zdůvodnil slovy: „Víme, kdo je náš přítel, který krvácí i za naši svobodu. A také víme, kdo je náš nepřítel, a nenecháme ho ukrást pojem vlastenectví ani naši vlajku,“.

V situaci, kdy v České republice v současné době chybí přes pět a půl tisíce policistů, je to poněkud zarážející. Navíc, když se znovu začínáme potýkat s kriminalitou spojenou s uprchlickou krizí, střežením státních hranic, stárnutím policejního sboru i odchody nejzkušenějších policistů, se ministr rozhodne pro několikatýdenní, nebojím se říct zneužití, jedné policejní hlídky v nonstop režimu a tímto svým krokem minimálně dva policisty ze služby fakticky vyřadit.

Tuto instalaci již v počátku odsoudila řada politiků opozice i vládních stran jako zbytečně provokativní a nevkusnou a nyní je na pořadu dne ji odsoudit také jako nesmyslně drahou. Pokud by totiž panu Rakušanovi šlo skutečně o občany, z jejichž daní je placen, těžko by vyhazoval tyto jejich peníze oknem za nesmyslné projekty, a dětinsky zaměstnával policii, která je beze vší pochyb potřebnější jinde. Vždyť jen za první tři měsíce roku bylo v České republice spácháno o jedenáct tisíc trestných činů více než loni v prvním kvartále. Zatímco v roce 2021 policie evidovala ke konci března 35 690 zločinů, ve srovnatelném období letos to už bylo 46 940. Toto problematické úkolování policie a plýtvání finančními prostředky občanů je s funkcí a posláním ministra vnitra jen těžko slučitelné.

CENZURA Donald Trump Drahé energie Elon Musk Energetická krize EU Francie GREEN DEAL ideologie imigrace Joe Biden Korupce LGBT Maďarsko Multikulturalismus Názor Německo Petr Fiala Politika Prezidentské volby 2023 pětikoalice Slovensko Twitter Ukrajina USA Velká Británie Vláda ČR Volby do Kongresu 2022 Válka na Ukrajině Čína

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *