Máme nejdražší elektřinu v EU a polostátní ČEZ rozdává odměny. Každý zaměstnanec dostane 60 000 korun

Na základě jednání s odbory bude jako kompenzace rychle rostoucí inflace ve skupině ČEZ vyplacena zaměstnancům jednorázová odměna ve výši 60 tisíc korun. Příspěvek společnost promítne kvůli rychlému růstu inflace do mezd již v tomto roce.

„Jde o výsledek dlouhého a náročného vyjednávání s odborovými organizacemi, do kterého se promítl závazek společnosti v kolektivní smlouvě pokrýt zaměstnancům náklady spojené s inflací, která byla v tomto roce mimořádně vysoká,“ uvedl za ČEZ tiskový mluvčí Roman Gazdík. Informaci kromě tiskového mluvčího potvrdili i odboráři z členských organizací společnosti.

Čistý zisk skupiny ČEZ, která ze 70% patří státu a ze 30% převážně zahraničním soukromým akcionářům, za tři čtvrtletí letošního roku stoupl na 52,3 miliardy korun z 6,7 miliardy ve stejném období loni. Za celý rok ČEZ očekává zisk 65 až 75 miliard korun. Letos meziročně narostl o 88 procent, a za prvních devět měsíců činil před odpisy 89,3 miliardy korun.

Přestože tedy energetický gigant ČEZ hospodaří s naprosto rekordními zisky a rozdává desetitisícové odměny svým zaměstnancům, máme pro naše občany díky energetické politice státu bezkonkurenčně největší navýšení cen v celé Evropě. To činilo 62 procent! Za Českou republikou následuje Lotyšsko (nárůst o 59 procent) a Dánsko (plus 57 procent). Vyplývá to z dat, která zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat. Nižší ceny měli odběratelé v Nizozemsku, Slovinsku, Polsku, Portugalsku a Maďarsku.

V době, kdy v České republice tisíce domácností a firem likvidují ceny energií až na hranici chudoby, si tento více než polostátní podnik rozdává odměny z toho, co na zálohách vezme českým důchodcům, rodinám a podnikům. A ještě se nechává tím samým státem dotovat půjčkou 76 miliard korun. Naprosto selhala jakákoliv snaha jednat v zájmu České republiky, byť by tak být vzhledem k majoritnímu podílu být mělo. Energie máme dostatek, vyrobíme ji velmi levně a přesto nebudeme mít jako občané na to, si ji koupit.

CENZURA Donald Trump Drahé energie Ekonomika Elon Musk Energetická krize EU EU parlament finance Francie Generál Pavel GREEN DEAL ideologie imigrace Islám Jana Marková Joe Biden Komentář Korupce LGBT Maďarsko migranti Ministerstvo vnitra Multikulturalismus Názor Německo ODS Petr Fiala Politika Polsko Prezidentské volby 2023 pětikoalice Rusko Slovensko Twitter Ukrajina USA Velká Británie Vláda ČR Volby do Kongresu 2022 Válka na Ukrajině Vít Rakušan Zdražování ČEZ Čína

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *