Skupina mladých Ukrajinců se v Plzni bavila kradením vánoční výzdoby

V Plzni městská policie zadržela několik podnapilých mladistvých Ukrajinců, kteří se bavili kradením vánoční výzdoby. Na místo byla posléze přivolaná i cizinecká policie.

Zvláštní zábavu si z neděle na pondělí připravil jeden z partičky šesti mladých lidí bavících se v Plzni na náměstí Republiky. „V rámci rozptýlení strhl několik ozdob z dekorace na stáncích na Vánočních trzích a pokusil se je odcizit. Skupinku mladých lidí zastihli strážníci u morového sloupu ještě s ozdobami a v průběhu dalšího prověřování se ukázalo, že většina z kontrolovaných nedosáhla věku osmnácti let a jeden dokonce ani patnácti let,“ popsala tisková mluvčí městských strážníků.

Vzhledem k předchozímu přiznání k popíjení alkoholu byla u tří mladistvých, tedy dvou dívek a jednoho chlapce, a nezletilého chlapce, který ozdoby ukradl, provedena dechová zkouška, která vykázala hodnoty hladiny alkoholu v dechu od 1,12 promile až po 1,75 promile.

„Věc související s krádeží ozdob si převzala k dořešení Policie ČR, případ nezletilých podnapilých osob bude řešit OSPOD ÚMO Plzeň 3,“ doplnila mluvčí strážníků. 

Několik svědků uvedlo, že celá skupina byla Ukrajinské národnosti. „Byli tam tři kluci a tři holky, všechno Ukrajinci a kradl ten nejmladší z nich. Strážníci tam řešili ty čtyři nalitý, byli to dva kluci ve věku 14 a 15 let, patnáctiletá holka a jedna sedmnáctiletá. Byl tam i nějaký problém s doklady, volali na místo i cizineckou policii,“ popsal jeden ze svědků události deníku KRIMI-PLZEŇ.

CENZURA Donald Trump Drahé energie Ekonomika Elon Musk Energetická krize EU EU parlament finance Francie Generál Pavel GREEN DEAL ideologie imigrace Islám Jana Marková Joe Biden Komentář Korupce LGBT Maďarsko migranti Ministerstvo vnitra Multikulturalismus Názor Německo ODS Petr Fiala Politika Polsko Prezidentské volby 2023 pětikoalice Rusko Slovensko Twitter Ukrajina USA Velká Británie Vláda ČR Volby do Kongresu 2022 Válka na Ukrajině Vít Rakušan Zdražování ČEZ Čína

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *