Nerudovou by studenti zvolili prezidentkou, Babiš ji dotahoval na učilištích

Studentské volby prezidenta vyhrála Nerudová, která od středoškoláků získala 54,1 procenta hlasů. Prezidentkou by se tedy podle nich stala už po prvním kole voleb. Druhý se umístil Pavel s 25,7 procenta a třetí šéf hnutí ANO Babiš s 9,9 procenta.

Další kandidáti získali od studentů méně než pět procent hlasů, konkrétně Pavel Fischer 3,6 a Marek Hilšer 2,6 procenta. Zbývající čtyři kandidáti neměli ani dvě procenta. Do projektu se přihlásilo celkem 516 škol. Pořadatelem studentských voleb je společnost Člověk v tísni prostřednictvím svého programu Jeden svět na školách (JSNS).

Školní volby se uskutečnily v pondělí a úterý a volit mohli žáci starší 15 let. Napodobovaly volby skutečné, vznikly volební komise složené ze studentů, kteří pracovali pod dohledem pedagoga.

Člověk v tísni chce prostřednictvím studentských voleb přiblížit mladým lidem principy demokracie a seznámit je s volebním systémem ČR, s programy i jednotlivými kandidáty. Studentské volby mají podle organizátorů přispět k aktivnímu a zodpovědnému občanství budoucích prvovoličů.

Do jaké míry by měly neziskové organizace na školách studentům „přibližovat principy demokracie, seznamovat s prezidentskými kandidáty“ a jinak ovlivňovat dění na školách, je více, než diskutabilní. Školy se mají zaměřovat na výuku, mají být ze zákona apolitické, a tak by neměla být přítomnost jakýchkoliv politických neziskových organizací, jako je i Člověk v tísni tolerována.

CENZURA Donald Trump Drahé energie Ekonomika Elon Musk Energetická krize EU EU parlament finance Francie Generál Pavel GREEN DEAL ideologie imigrace Islám Jana Marková Joe Biden Komentář Korupce LGBT Maďarsko migranti Ministerstvo vnitra Multikulturalismus Názor Německo ODS Petr Fiala Politika Polsko Prezidentské volby 2023 pětikoalice Rusko Slovensko Twitter Ukrajina USA Velká Británie Vláda ČR Volby do Kongresu 2022 Válka na Ukrajině Vít Rakušan Zdražování ČEZ Čína

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *