Milan Kubek by chtěl zvýšit poplatek za návštěvu pohotovosti z 90 na 200 korun

Podle prezidenta České lékařské komory Milana Kubka regulační poplatek za lékařskou pohotovost neplní svou funkci a měl by se zvýšit z aktuálních 90 na 200 korun.

Součástí usnesení schváleného začátkem týdne na sjezdu České lékařské komory je návrh na zvýšení regulačního poplatku za lékařskou pohotovost, protože podle členů „neplní regulační funkci a nepřispívá ke snižování přetíženosti pohotovostních lékařských služeb“.

Aktuálně je výše poplatku stanovena na 90 korun. „Asi by to mělo být někde okolo 200 korun,“ navrhl novou výši v nedělním diskusním pořadu Otázka Václava Moravce prezident komory Milan Kubek. „Rozhodně se na to ale nemůžeme dívat jako na nějaký zdroj peněz pro zdravotnictví,“ dodal.

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) o zvýšení částky do této chvíle neuvažoval. „Zatím o ničem takovém neuvažujeme, nicméně pokud dostanu podnět od komory, tak to zvážím a bezesporu tuto otázku otevřu na vládě,“ reagoval na Kubkův návrh ministr.

Potenciální zvýšení poplatků tak může být další cesta k tomu, jak přenést nezodpovědné vládní hospodaření s veřejnými financemi na občany.

CENZURA Donald Trump Drahé energie Ekonomika Elon Musk Energetická krize EU EU parlament finance Francie Generál Pavel GREEN DEAL ideologie imigrace Islám Jana Marková Joe Biden Komentář Korupce LGBT Maďarsko migranti Ministerstvo vnitra Multikulturalismus Názor Německo ODS Petr Fiala Politika Polsko Prezidentské volby 2023 pětikoalice Rusko Slovensko Twitter Ukrajina USA Velká Británie Vláda ČR Volby do Kongresu 2022 Válka na Ukrajině Vít Rakušan Zdražování ČEZ Čína

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *