Manipulátoři.cz bez důkazů obviňují Pavla Zítka ze lži

Web Manipulátoři.cz obvinil potenciálního kandidáta na prezidenta Pavla Zítka z toho, že lže o počtu nashromážděných padesáti tisíc podpisů, které musí každý zájemce o kandidaturu získat, chce-li se účastnit volebního klání. Problém je, že k tomu nemají jediný důkaz.

Screen článku webu Manipulatori.cz

Web Manipulátoři.cz uveřejnil článek, ve kterém obviňují Pavla Zítka ze lži. Za tímto článkem stojí Jan Cemper, který proslul svým ideologickým zaujetím při posuzování toho, co je a co není pravda. V tomto článku konkrétně na účet Pavla Zítka uvádí, že „když dezinformátor a podvodník něco tvrdí, člověk si to musí vždy ověřit. Stejně tak náš web učinil v případě prohlášení Pavla Zítka, že sesbíral údajně 50 tisíc podpisů pod petici za jeho kandidaturu na post prezidenta České republiky.“

Už jen tento úvod svědčí o kvalitě práce Jana Cempera, který rád vytváří vlastní dehonestující narativy, aby čtenářův konečný názor neponechal náhodě. V daný moment nevíme, zda byl Pavel Zítko někdy soudem usvědčen z podvodu, ale určitě do této chvíle nebyl usvědčen ze lži, takže označit veřejně takového člověka za dezinformátora, nelze akceptovat jako kvalitní práci u webu tohoto zaměření.

Od webu, který sám sebe profiluje jako platformu, která se zabývá bojem proti dezinformacím, by nejspíše kdokoliv očekával lepší práci s fakty. A to, že tento web hlavní mediální proud často využívá jako „zdroj“ pro svá tvrzení, té přísnější optice pohledu na věc jenom nahrává.

Článek Jana Cempera pokračuje dál, kdy přichází s „důkazy“ v podobě tvrzení, že „už teď z důvěryhodných zdrojů víme, že na ministerstvo přišel se dvěma taškami plnými podpisů. „Podle odhadů pan Zítko přinesl 6-7 tisíc podpisů, přesné číslo ještě nevíme, ale bezesporu bude patřit mezi ty kandidáty, kteří požadované podmínky nesplnili,“ řekl nám jiný zdroj z Ministerstva vnitra ČR.“

Jan Cemper ovšem žádná fakta nepotřebuje, stačí když uvede tvrzení od „důvěryhodného zdroje“ a jakákoliv argumentační tíseň je tím vyřešena.

Web Manipulátoři.cz má ve svém logu nápis „na faktech záleží“, ale zde nám ta fakta scházejí.

Představme si článek, který by se věnoval tomu, že Jan Cemper je notorický lhář, který vědomě vydělává na tom, že veřejně ostrakizuje lidi, kteří mu jsou názorově nesympatičtí a snaží se je tak ve veřejném prostoru dehonestovat a zbavit veškeré důstojnosti a kredibility a to celé zakončeno dovětkem, že nám tato fakta sdělil důvěryhodný zdroj. Takto se novinařina zaměřená čistě na fakta skutečně nedělá. Jedna věc je něco si přát, jiná věc je mít na to názor a úplně něco jiného je mít důkaz. Lež není názor a názor není fakt.

Když to shrneme tak čistě subjektivně ano, Pavel Zítko je člověk, kterého lze označit za dezinformátora, ano, Pavel Zítko skutečně dlouhodobě vydělává peníze ne úplně korektním způsobem a ano, s vysokou pravděpodobností Pavel Zítko skutečně nedodal požadovaných padesát tisíc podpisů o kterých tvrdí, že je získal za pouhých osm dní. To lze subjektivně v rámci názoru konstatovat.

Cesta každého dezinformátora začíná tím, že začne svá přání, názory a domněnky vydávat veřejně za fakta. Následně si začne usurpovat patent na pravdu, která je dle jeho soudu ta jediná a správná. V jaké fázi se nachází web Manipulátoři.cz a Jan Cemper, ponecháme na vašem zvážení.


HODNOCENÍ: Web Manipulátoři.cz se dopustil tendenčního a manipulativního tvrzení, když veřejně bez ověřitelného zdroje obvinil Pavla Zítka ze lži.

Svá tvrzení nestavíme na domněnkách a předsudcích, ale na ověřitelných a ozdrojovaných faktech. (Zdroj citace)

Manipulatori.cz

CENZURA Donald Trump Drahé energie Ekonomika Elon Musk Energetická krize EU EU parlament finance Francie Generál Pavel GREEN DEAL ideologie imigrace Islám Jana Marková Joe Biden Komentář Korupce LGBT Maďarsko migranti Ministerstvo vnitra Multikulturalismus Názor Německo ODS Petr Fiala Politika Polsko Prezidentské volby 2023 pětikoalice Rusko Slovensko Twitter Ukrajina USA Velká Británie Vláda ČR Volby do Kongresu 2022 Válka na Ukrajině Vít Rakušan Zdražování ČEZ Čína

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *