FORUM24 bez důkazů obviňuje Alenu Vitáskovou, že chtěla mít kampaň placenou Ruskem

Deník FORUM24 uveřejnil „názorový“ článek, ve kterém bez jakéhokoliv důkazu obviňuje Alenu Vitáskovou z toho, že usilovala o finanční podporu od Ruské federace.

Screen článku webu FORUM24

V úvodu je třeba uvést, že tento článek je na webu FORUM24 prezentován jako názor hlavní editorky. Ovšem toho, že jde o článek subjektivně trochu zabarvený si všimnete je náhodou, pokud vás začne zajímat, kdo to napsal, jelikož je to uvedeno malým písmem u jména autorky.

V úvodu je třeba bez obalu konstatovat, že lež není názor. Pokud přistoupíme na premisu tohoto znění musíme následně konstatovat, že člověk má právo na subjektivní pohled na jakoukoliv situaci, ovšem za předpokladu, že k obhajobě svého pohledu na svět, nepoužívá záměrně falešná tvrzení. Pokud na tuto premisu nepřistoupíme, dostáváme se do fáze, kdy by o vás někdo mohl v médiích uveřejnit článek, že jste sexuální deviant, označit to jako názor a vy byste to museli snést, což jistě každý uzná, že je nepřijatelné.

LEŽ NENÍ NÁZOR

Hned v samotném úvodu FORUM24 lidem nabízí první nepodložené tvrzení a to, že „její snažení (Aleny Vitáskové) z posledních týdnů a měsíců ale ukazuje na něco úplně jiného – prostě doufala, že se stane hlavní kandidátkou Ruské federace, jenže pro Kreml je zajímavá příliš málo. A to dělala, co mohla.

Následuje výrok, který lze v kontextu celého článku považovat za komický, jelikož zde FORUM24 uvádí, že „lidé jako Vitásková si s fakty hlavu nelámou, vždyť ona sama 10. října zveřejnila, že má 65 tisíc podpisů, pak zahrnovala sociální sítě sděleními o ziscích dalších, a o měsíc později jich má 64 tisíc. Číslo sem, číslo tam.“ Pokud si někdo s fakty hlavu neláme, není to v rámci daného článku rozhodně Alena Vitásková.

Co se samotného počtu podpisu týče, tak ta zdánlivě nesouhlasící čísla jsou dána tím, že každý kandidát provádí v závěru sběru podpisů vlastní korekci, aby tak vyřadil zcela evidentně neplatné podpisy ještě předtím, než je odevzdá na ministerstvo, které na základě zjištěných chybných podpisů z určitého vzorku, procentuálně sníží počet všech nasbíraných podpisů. Čím více jich odhalíte vy jako kandidát, tím máte větší šanci na to, že po procentuálním odečtu neplatných podpisů, vám jich stále zůstane padesát tisíc.

Článek dále pokračuje v tvrzení, že „bez podpory z Ruska Vitásková neměla šanci ani na pár procent, a když pochopila, že ji nedostane, zachovala se podle toho.“

Ani v jedné pasáži článku není zmínka či odkaz na jediný validní zdroj, který by potvrzoval tvrzení hlavní editorky deníku FORUM24.


HODNOCENÍ: Deník FORUM24 se dopustil vědomě a účelově lživého tvrzení, když pod ochranou „názorového“ článku označil Alenu Vitáskovou za osobu, která si přála spolupracovat s Ruskou federací a toužila po tom být Ruskou federací finančně podporována. Deník FORUM24 nepředložil ani jediný validní argument a celý článek byl tak pouhou vědomou dehonestací zájmové osoby.

Internetový deník FORUM 24 vznikl díky snaze skupiny demokraticky smýšlejících novinářů bránit prostor pro svobodné šíření informací (Zdroj citace)

FORUM24

CENZURA Donald Trump Drahé energie Ekonomika Elon Musk Energetická krize EU EU parlament finance Francie Generál Pavel GREEN DEAL ideologie imigrace Islám Jana Marková Joe Biden Komentář Korupce LGBT Maďarsko migranti Ministerstvo vnitra Multikulturalismus Názor Německo ODS Petr Fiala Politika Polsko Prezidentské volby 2023 pětikoalice Rusko Slovensko Twitter Ukrajina USA Velká Británie Vláda ČR Volby do Kongresu 2022 Válka na Ukrajině Vít Rakušan Zdražování ČEZ Čína

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *