Video: (2021) Petr Fiala hovoří o tom, že odpovědný premiér by nikdy nedopustil zdražování energií

V předvolební debatě v roce 2021, které proběhla na Prima CNN, tehdejší poslanec Petr Fiala konstatuje, že Andrej Babiš nehájí zájmy občanů, když nejedná tak, aby se nezdražovala elektrická energie.

Petr Fiala byl jmenován do funkce předsedy vlády 28. listopadu 2021. Za jeho dosavadní vlády došlo k největšímu zdražení energií v historii České republiky. Vláda dlouhé měsíce na tuto situaci nereagovala skrze žádné řešení, které přišlo teprve až v říjnu tohoto roku, kdy došlo k zastropování cen elektřiny na 6,05/KWh a u plynu na 3,025/KWh. V cenovém stropu není zohledněna marže distributorů, což v praxi znamená, že cena bude o několik korun vyšší dle marže konkrétního distributora.

Jak odborná tak i občanská veřejnost neshledává v zastropování cen na tuto částku nic, co by výrazně lidem a především firmám pomohlo. Z důvodu vysokých cen energií krachují především malé české firmy, které mají energeticky náročné provozy, jako například výrobci mléka a mléčných výrobků, či sklárny a další.

Vláda aktuálně nepředložila jediné systémové řešení, které by pomohlo českým firmám, namísto toho neustále mluví o řešení unijním a odmítá pracovat na řešení národním, které většina zemí EU již dávno má. Německo předložilo před několika dny své vlastní řešení na pomoc své národní ekonomice, což reálně může vést k destrukci české podnikatelské sféry, která se tak stene nekonkurenceschopná na svém vlastním českém trhu, o trhu evropském ani nemluvě.

Zaznívají teze, že pokud česká vláda urychleně nepřijde s národním řešením problému, může se stát, že po odeznění této uměle vyvolané krize již nebude česká ekonomika v tom pravém slova smysle existovat a bude tu pouze ekonomika německá, jelikož veškeré toky zde vydělaných peněz budou směřovat právě do Německa, které díky podpoře svých národních zájmů nahradí v České republice krachující české podnikatele a převezme na trhu jejich místo.

CENZURA Donald Trump Drahé energie Ekonomika Elon Musk Energetická krize EU EU parlament finance Francie Generál Pavel GREEN DEAL ideologie imigrace Islám Jana Marková Joe Biden Komentář Korupce LGBT Maďarsko migranti Ministerstvo vnitra Multikulturalismus Názor Německo ODS Petr Fiala Politika Polsko Prezidentské volby 2023 pětikoalice Rusko Slovensko Twitter Ukrajina USA Velká Británie Vláda ČR Volby do Kongresu 2022 Válka na Ukrajině Vít Rakušan Zdražování ČEZ Čína

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *